Свет

(ФОТО) Тешка сообраќајна несреќа во Загреб, повреден синот на Горан Иванишевиќ

Синот на поранешниот тенисер Горан Иванишевиќ, Емануел Иванишевиќ (12), вчера страдаше во автомобилска несреќа во Загреб. Во автомобилот, тој бил со манекенот и музичар Влахо Арбулиќ (29). Тој за сплитска „Слободна Далмација“ изјавил дека возачот кој ги удрил поминал на црвено, а од силниот удар, автомобилот во кој бил Иванишевиќ удрил во ѕид.

Автомобилот од силниот удар удрил во ѕид (Фото: Читател на порталот „24 сата“)

„Во шок сме и фокусирани сме Емануел што поскоро да закрепне. Има повреди на главата кои се квалификувани како тешки, но лекарите се оптимистични и се надеваме на позитивен исход“, изјавил Арбулиќ.

Инаку Емануел оди по стапките на својот татко. И тој е вљубен во тенисот и со ист темперамент на теренот.

Во моментов, Емануел е во болница, а со него е неговата мајка, Татјана Драговиќ. Горан Иванишевиќ не е во Хрватска, но е на пат накај Загреб за да биде блиску до синот.

 

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток