чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Шпанецот Давид Хосе Писонери, нов тренер на ракометниот европски шамшион Вардар

Шпанецот Давид Хосе Писонери ќе биде нов тренер на ракометниот европски шамшион Вардар. Тој потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“ .

Тој доаѓа од Валјадолид, Шпанија каде беше тренер последниве две сезони. Претходно бил играч 12 години, од што девет сезони како дел од Валјадолид, Кантабрија и Адемар Леон.

Од активно играње се откажа во мај 2003 година на 30 годишна возраст поради повреда.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close