вто. Ное 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Македонецот Џеповски, со песна го повика Путин да не „спаси“

Македонецот Александар Џеповски, создаде песна преку која го повикува Путин, да ја „спаси“ Македонија од ЕУ, НАТО и САД. Оваа песна центар на внимание во Русија. Стотина наслови се објавени по руските медиуми за Македонецот што го повикува Путин на помош.

За песната се пишува и во Бугарија, но тие се бунат, затоа песната за Путин е препев на песната „Заплакало Мариово за Ѓорги Сугаре“. за војводата Ѓорги Сугаре, а според бугарските медиуми станува збор за бугарска песна.

Во продолжение песната за Путин.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close