Македонија

Џафери на одбележувањето на 24-годишнината од геноцидот во Сребреница

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска ќе присуствува на одбележувањето на 24-годишнината од геноцидот во Сребреница во Босна и Херцеговина.

Претседателот ја предводи делегацијата од Република Македонија составена од пратениците Ферид Мухиќ и Зеќир Рамчиловиќ. На одбележувањето претседателот Џафери ќе има и пригодно обраќање.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток