Видео и Фото

ФОТО: Тешка сообраќајка во Охрид вечерва, џип влета во двор

Тешка сообраќајка се случив вечерва во Охрид кај Железничка, во која учествуваа повеќе возила, меѓу кои два автомобили и еден камион.

Возилата “мерцедес” и џип “антара” се судрија еден во друг. Дел од џипот излегал од патот и влегол во двор.

Непознато е која е причината за несреќата, а увид прави полицијата. Засега нема информации и за повредени лица.

На почеток