Македонија

(ФОТО) Соседите „ја уловија“ Катица Јанева на тераса – прва фотографија од куќен притвор

Поранешната обвинителка на СЈО, Катица Јанева, за прв пат е фотографирана во куќен притвор откако пред два дена замина од истражниот затвор во Шуто Оризари.

Обвинетата во случајот „Рекет“ е фотографирана од своите соседи, а фотографијата беше споделена на социјалните мрежи утрово.

 

 

На почеток