fbpx
вто. Авг 11th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Бектеши нема да оди на Форум во Молдавија бидејќи Косово не било покането

Министерот за економија, Крешник Бектеши, денеска извести дека го откажал неговото присуство во форумот на Енергетската заедница во Молдавија, поради тоа што на истиот не е поканета Република Косово. Министерот ова го обелодени преку писмото кое му го испратил на организаторите на форумот во кое ги наведил и горенаведените причини.

Неговата реакција во целост:

Извор: Лајм