fbpx
саб. Мај 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) (ВИДЕО) Пожар во стан во зграда во Куманово

Се запали стан во зграда на улица „Трета македонска бригада“ во Куманово, непосредно пред полицискиот час. Снимката од запалениот стан и интервенцијата на противпожарните екипи почна да се шири на социјалните мрежи, а чадот можеше да се забележи од сите страни на Куманово.

strasno

Geplaatst door Goran Gorgievski op Woensdag 8 april 2020

Куманово е еден од најпогодените градови, односно има голем број на заразени и починати од новиот вирус Ковид 19.

видео: ФБ