fbpx
вто. Јан 19th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) На излезот од Охрид се судрија автобус и два автомобили

Утрово се случи сообраќајна несреќа на излезот од Охрид, на самиот надвозник, на патот према Струга. Се судрија автобус и автомобил.

Дознаваме дека во сообраќајката повредени се три лица кои се пренесени во болницата во Охрид, но засега немаме информација за карактерот на повредите.

Наскоро повеќе…