пон. Дек 9th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Шилегов „видно расположен“ дојде на Антички

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов за првпат дојде на отварањето на „Охридско Лето“.

Протоколот го пречека Шилегов и го смести во ложата до претседателот и премиерот.

Ова е прв пат Шилегов да дојде на „Охридско Лето“ па видливо беше дека малку е „дезориентиран“ и „видно расположен“ но и „чудно возбуден“.

Присутните гласно прашуваа “Дали е стабилен? Што му се случува”?

Најверојатно исполнет од сите овие „состојби“, тој во еден момент почна дури и да прави чудни шеговити гестикулации кога се поздравуваше со премиерот и неговата сопруга, заборави да се поздрави со директорката и нејзиниот сопруг (застанувајќи и потпирајќи се со телото целосно над него), а кога се поздравуваше со претседателот Пендароски, Петре се свитка, искриви и како да легна на Антички позади Заев.

ГЛЕДАЈТЕ ГО ВИДЕОТО ДО КРАЈ:

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com