Спорт

Првиот човек на ФФМ со силна порака до фудбалерите

Првиот човек на ФФМ, Мухамед Сејдини на социјалните мрежи сподели групна фотографија од прославата на македонските фудбалери на стадионот „Тодор Проески“,

„Најдобрите амбасадори на Македонија“, стои во описот на фотографијата.

To Top