Македонија

Битолчани узурпирале државно земјиште во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Ч.(38) од Велес и О.К.(47) од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „бесправно градење“ и „узурпација на недвижности“. Двете, во својство на инвеститори на станбен објект на улицата „Ѓорче Петров“ во Охрид, без одобрение извршиле неовластена доградба и узурпирале државно земјиште.

-Сѐ што ве интересира добивате со еден клик -

To Top