Свет

14 лица загинаа во пад на воен хеликоптер во Азербејџан

Воен хеликоптер се урна во Азербејџан, при што загинаа 14 лица, а двајца се повредени, соопшти денеска Државната гранична служба.

Како што се наведува, авионот на таа служба се урнал на полигонот Гарагејбат во регионот Сизин, пренесува РИА Новости.

Несреќата се случила за време на обуките.

To Top