Магазин

(ФОТО) Наоми во бикини – во шестата деценија изгледа како да е во дваесеттите

Наоми Кембел има 52 години, но оваа убавица не ни помислува да се прости од модните писти каде и понатаму убедливо доминира.

Дури и нејзините најобични појавувања, како кога е уловена од папараците или сликите што ги објавуваат нејзините пријатели во секојдневни ситуации, покажуваат дека таа сè уште доминира со енергија и харизма во секој поглед.

На интернет кружи слика од славната манекенка како ужива на Малдивите со своите пријателки – белите бикини одлично и стојат, а многумина пишуваат дека изгледа сензационално на интернет.

Да потсетиме, Наоми активно се занимава со манекенство повеќе од три 30 години, сè уште не се чувствува подготвена да се пензионира.

„Не ми се допаѓа зборот „пензија“. „Ако не сакам повеќе да го правам тоа, само ќе престанам. Но, никогаш нема да го кажам тоа. Сакам да бидам активна и мислам дека секогаш ќе бидам активна“, додаде таа.

Foto: Profimedia

На почеток