Магазин

Џенифер Анистон никогаш поискрена: „Направив се само за да останам бремена“

Годините и годините на шпекулации за потенцијалните причини зошто Џенифер Анистон не сакала или не можела да има деца конечно завршија, бидејќи саканото лице на серијата „Пријатели“ реши да ги прекине гласините.

Имено, Џенифер си ја отвори душата во никогаш поискрено интервју за „Allure“ и јавно проговори за борбата за потомство.

Оваа 53-годишна актерка, како што вели, жали што не направила нешто во врска со тоа на време, а кога било предоцна, очајно се обидела да добие дете преку инвитро, но безуспешно. Кога врвните лекари и разните терапии и „пропаднаа“, Џенифер се сврте кон алтернативна медицина. Во надеж дека ќе се случи „чудо“, признава таа, пиела разни кинески чаеви.

„Се обидував да забременам и тоа беше навистина голем предизвик за мене. Сите тие години, и години и години на шпекулации… Беше многу тешко. Пиев кинески чаеви… Правев се само да забремени“, изјави Џенифер Анистон и додаде дека жали што никој не ја советувал да ги замрзне јајцата кога била помлада. Денес, вели таа, е свесна дека никогаш нема да има дете

„Ќе дадев сè ако некој тогаш ми речеше: „Замрзни ги јајцата. Направи си услуга“. Едноставно не размислувате за тоа на таа возраст, затоа сум таму каде што сум денес. Мојот брод замина.

На самиот крај од разговорот, актерката истакна дека има намера да напише книга за нејзината борба за потомство, со цел да им помогне на другите жени кои поминуваат низ ист или сличен проблем.

На почеток