Македонија

58-годишен гостиварец се заканувал по телефон

Едно лице од с.Беловиште, гостиварска доби кривична пријава.

– ОВР Гостивар поднесе кривична пријава против М.С.(58) од с.Беловиште, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, информира МВР.

На 20.11.2022, пријавениот се јавил на М.К.(56) од Гостивар и упатил закани кон него и негови блиски.

На почеток