Македонија

Пожар во куќа во Струмица, пронајдено едно починато лице

На 16.01.2023 година во 20.54 часот во Полициска станица Струмица било пријавено дека настанал пожар во куќа сопственост на А.Е.(63) на улица „Пиринска“ во Струмица, во која било пронајдено и едно починато лице.

Од страна на територијалната противпожарна единица Струмица пожарот бил изгаснат, а увид на местото извршил Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и СВР Струмица.

На почеток