Свет

Слаб земјотрес во Србија

Послаб земјотрес утрово го погоди Краљево.

Според веб-страницата на Сеизмолошкиот завод, земјотресот бил со јачина од 2,4 степени според Рихтеровата скала.

Тлото се тресеше во градот Ковачи во 5 часот и 42 минути.

На почеток