Свет

„Медведев нервозен, Лавров восочна фигура“ – лицата на руските функционери за време на говорот на Путин

Претседателот на Русија, Владимир Путин, се обрати во рускиот парламент по повод годишнината од почетокот на инвазијата на Украина. Неговата презентација привлече големо внимание и кај руската и кај светската јавност.

На говорот присуствуваше врвот на политичкиот и јавниот живот во Русија, а камерите ги снимија лицата на луѓето на Путин за време на обраќањето.

Најмногу внимание му посветија на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, кој според корисниците на социјалните мрежи изгледал „како повеќе да не останало ни трошка живот во него.

Видно разочаран, но и нервозен, според корисниците, изгледа и поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев, а зад Медведев, коментираат, намуртен седи министерот за одбрана Сергеј Шојгу.

На почеток