Свет

Турција повторно се тресе, нов земјотрес почувствуван во Сирија и Јордан

Земјотрес со јачина од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска повторно ја погоди Турција.

Земјотресот е почувствуван и во Сирија и Јордан.

Ова е 54-ти земјотрес што ја погоди турско-сириската граница во последните 72 часа, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

На почеток