Свет

Нов силен земјотрес ја погоди Турција

Турција ја погоди уште еден силен земјотрес со јачина од 5,2 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресот е на 14 километри западно од Кајсери.

Бројот на жртвите од разорните земјотреси во Турција и Сирија надмина 51.000, соопшти турската Агенција за управување со катастрофи.

На почеток