Македонија

Слаб земјотрес регистриран во Македонија

Во Македонија вчера бил регистриран земјотрес со јачина од 1,9 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот бил на 12 километри од Охрид.

Земјотресот се случил вчера во попладневните часови.

На почеток