Свет

Земјотрес во Грција

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран денеска во 02:20 часот во близина на Амфилохија, Западна Грција, јави агенцијата АНА-МПА, повикувајќи се на Институтот за геодинамика во Грција.

Според институтот, земјотресот бил на 245 километри западно-северозападно од грчката престолнина Атина и на длабочина од 17,8 километри.

На почеток