Магазин

Македонски јавни личности со емотивни пораки се збогуваат со Ферус

Целата естрада тагува за смртта на Ферус Мустафов. Бројни јавни личности со емотивни пораки и заеднички фотографии се збогуваат со „кралот на ромската музика“.

ДНК

Ламбе Алабаковски

Марко Маринковиќ – Слаткар

Александар Тарабунов

Викторија Лоба

Елена Ристеска

Џамбо Агушев

Росана Сариќ – Тодоровска

Антониа Гиговска

Калиопи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaliopi (@kaliopi_official)

На почеток