Македонија

Се самозадоволувал пред малолетник, па се обидел да го силува

На 09.06.2023 во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Л.(41) од тетовско село.

Тој се сомничи дека се самозадоволувал пред малолетник од тетовско село и се обидел да изврши обљуба врз него. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток