Македонија

Тешко повреден малолетник, во него удрил автомобил

На 09.06.2023 во Плициската станица Гевгелија било пријавено дека на патот Гевгелија – с.Мрзенци, патничко возило „даеву матиз“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од М.Ш.(35) од Гевгелија, удрило во малолетен пешак. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетникот констатирани во болницата во Гевгелија. Увид извршила екипа од Полициската станица Гевгелија.

На почеток