Спорт

(ВИДЕО) Протече и необјавена снимка од хаосот меѓу навивачите на Шкупи и Левски

Страшна снимка се појави од арената „Тодор Проески“ во Скопје за време на инцидентите меѓу навивачите на Шкупи од Скопје и Левски од Софија.

Оваа снимка досега не беше објавена во медиумите, а на неа се гледа како македонската полиција е лоцирана во внатрешноста, а навивачи ја напаѓаат.

Погледнете ги овие страшни сцени:

На почеток