fbpx
пет. Мај 22nd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ЕКСКЛУЗИВНО: Мицкоски повикан на разговори во Германија

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес треба да отпатува во Германија каде е повикан од страна на одредени политички субјекти на разговори поврзани со нановите случувања во државава, од како Владата до Собранието достави предлог за измени во Уставот со кои треба да почне имплементирање на договорот од Преспа.

Мицкоски не одговори на прашање на „Скопје 1“ за тоа дали е повикан денес на средби во Германија.