Македонија

(Фото) Излегоа од салата: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ги оставија ДУИ и СДСМ сами да гласаат техничка Влада

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кажаа дека нема да ја гласаат техничката Влада. По говорите на мандатарот Талат Џафери и пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, пратениците излегоа од салата.

Откако излегоа од салата, на говорницата излезе Дарко Каевски од СДСМ кој најави дека Ковачевски пак ќе биде премиер, а СДСМ ќе формира Влада. Според него, ВМРО-ДПМНЕ ќе биде поразена и сака намерно да ги проблематизира изборите.

Претходно:

Милошоски: Македонскиот народ стана кираџија – еден дезертер замина од премиерската функција, друг дезертер да седне

На почеток