Македонија

Приведен крадец од Куманово

Приведен крадец во Тетово, фатен на дело

На 19.03.2024 во 22.10 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.Д.(32) од Куманово. Тој се сомничи дека претходниот ден од приватен имот на улицата „Салтир Наумов” во Куманово одзел повеќе предмети. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

На почеток