Магазин

Дали браќата ќе се помират во овие тешки моменти или не

Тужбата на принцот Хари против „Сан“ оди на судење

Дали браќата ќе се помират во овие тешки моменти или не, е прашање кое се провлекува од моментот кога Кејт објави дека има рак.

Според Мирор, принцот Хари наводно му пратил порака на Вилијам откако неговата сопруга Кејт Мидлтон објавила дека има рак.

„Хари синоќа го контактираше својот брат. Имаше некои СМС пораки, некои размени, а фактот дека тоа се случи покажува дека сега може да има затоплување и малку маслиново гранче меѓу двете семејства. И мислам, не би Убаво е дали Хари само се извини? Ова е моментот кога треба да ја оставите целата таа лоша крв зад себе и да се соберете како семејство. Дијагнозата на Кетрин стави сè во перспектива, глупостите за кои се караа изгледаат толку бесмислени “, изјави кралската коментаторка Сара Лоис Робертсон.

Неодамна протекоа и информации дека Хари и неговата сопруга Меган Маркл не биле свесни за дијагнозата на принцезата од Велс.

„Тие немаа поим и дознаа за истото време кога го направи остатокот од светот. Тоа ја покажува непоправливата штета што ја предизвикаа. Довербата е скршена и кралското семејство е во ред да се дистанцира од нив“, изјави извор за Њу. Јорк Пост..

На почеток