Свет

Тешка автобуска несреќа во ЈАР: Најмалку 45 загинати

Тројца загинати во сообраќајна несреќа во Германија, возачот кој ја предизвикал незгодата возел во погрешна насока

Во страотна сообраќајна несреќа во Јужно Африканска Република, во која учествувал автобус, има најмалку 45 загинати, соопшти јужноафриканското министерство за сообраќај.

Министерството наведе дека возачот изгубил контрола и удрил со препреките на мостот, поради што автобусот преминал преку мостот и удрил во земја каде што се запалил.

На почеток