Магазин

Детал во пораката на принцот Хари и Меган кој повторно ги налути Британците

Хари и Меган исмеани во анимирана серија

Медиумите продолжуваат будно да ја следат ситуацијата во кралското семејство и на секој начин се обидуваат да најдат нови детали поврзани со Кејт Мидлтон.

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, на крајот на март објави дека и е дијагностициран рак и со тоа, барем за кратко, застана на патот на сите теории на заговор.

Ова ја започна и приказната за скараните браќа Вилијам и Хари, како и за тоа дали Сасексите знаеле порано за дијагнозата на принцезата. Во изјава за Harper’s Bazaar, Хари и Меган испратија кратка порака до Кејт, која штотуку дојде на анализа.

„Посакуваме здравје и исцелување на Кејт и семејството и се надеваме дека ќе можат да ја задржат својата приватност и мир“, велат тие.

Новинарката Нана Акуа на GB News America истакна дека двајцата вака не ја завршиле својата порака случајно и дека јасно е дека размислувале за приватноста на нивните животи, кои сметаат дека им е нарушена.

„Мислев дека пораката е интересна затоа што се однесуваше на здравјето и лекувањето, но потоа се чувствуваше како да ја гледаат приватноста што ја тврдат за себе. Мислев дека речиси можев да ја слушнам Меган како додава „за разлика од нашата приватност“, нешто слично“. – истакна Нана.

Како што рекоа многу кралски експерти, Хари и Меган дознаа за дијагнозата на Кејт во исто време со целиот свет, бидејќи кралското семејство повеќе не им верува поради сите претходни признанија што ги направија во јавноста.

To Top