Свет

(Видео) Смртоносен земјотрес го погоди Тајван

Серија земјотреси во Турција: четири потреси во рок од еден час

Смртоносен земјотрес вчера го погоди Тајван, а според последните информации загинале најмалку четири лица.

Повредени се над десетици луѓе, додека многумина се останати заробени во урнатините. Ова е најсилниот земјотрес што го погодил островот во последните 25 години.

Погледнете го моментот кога разорниот земјотрес го сними автомобилска камера на автопат во источен Тајван.

Вториот кадар бил снимен на базен, на покрив од зграда.

На почеток