Македонија

Со мопед излетал од патот: Возачот однесен во болница, констатирани тешки повреди

Тешко повреден маж од Неготино, изгубил контрола врз мопедот и паднал на коловоз

На 18.04.2024 во 13.00 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на ул.„Стамен Манов “ во Кочани, В.Џ.(51) од Кочани, управувајќи мопед со кочански регистарски ознаки, излетал од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Општа болница Кочани. Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кочани.

На почеток