Магазин

По долга пауза, Кејт Мидлтон на посебен ден објави фотографија

Принцот Луис, помладиот син на принцот Вилијам и принцезата Кејт, денеска го слави својот шести роденден.

Обожавателите на кралското семејство се навикнати Кенсингтонската палата рано наутро да објавува портрети на деца, но овој пат мораа да почекаат, бидејќи по долга пауза, Кејт и Вилијам објавија фотографија од преслаткото шестгодишно момче на својот Инстаграм. профил во вторник.

“Среќен шести роденден, принц Луис! Ви благодариме за сите убави желби денес.”

Младиот принц го фотографирала Кејт, стои во описот на Инстаграм, а ова е прва објава на војвотката од Велс по долго време.

На почеток