Скопје

Со мопед удрил во метален столб, возачот и сопатникот со тешки повреди

Тешко повреден маж од Неготино, изгубил контрола врз мопедот и паднал на коловоз

Денеска (10.05.2024) во 04.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Партизански одреди“ во Скопје, мопед „хамачи“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.М.(37) од Скопје, удрил во метален столб. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатникот Џ.А.(36) од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

На почеток