Македонија

Приведен 36-годишен крадец од Охрид

Приведен крадец во Кавадарци, украл паричник во слаткарница

На 19.05.2024 во 23.20 часот на улица „Ирина Мирка Гинова“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода Б.Т.(36) од Охрид.

Тој бил затекнат при извршување кражба во продажен објект на истата улица, при што одзел повеќе производи.

Одземеното е пронајдено и вратено на сопственикот.

Лицето е здржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На почеток