Магазин

Најнови вести за Кејт Мидлтон

Принцезата Кејт Мидлтон излезе со своето семејство и кралскиот персонал откри дека е „преплавена“ со десетици илјади писма со желби од обожавателите.

И покрај тоа што излегувањето на Кејт со нејзиното семејство многумина ќе го сметаат за позитивен знак, палатата Кенсингтон нагласи дека сè уште и треба време и простор за да се опорави.

Потсетуваме дека во март, Кејт сподели емотивна видео порака во која откри дека започнала превентивна хемотерапија, што наиде на излив на поддршка и добри желби од британската јавност.

Принцезата рече дека се повлекува од јавниот живот за да се концентрира на своето закрепнување, како и да го заштити своето младо семејство. Но, поплавата од поддршка продолжи. Се вели дека дописничката екипа на палатата била „трогната“ од љубовта и наклонетоста покажана кон Кејт за време на нејзината битка со ракот.

На почеток