Македонија

Приведен 23-годишен бегалец од Кичево

Кривична против двајца затворски полицајци од Струмица, му овозможиле на осуденик да излезе од затворот

На 28.05.2024 во 02.20 часот во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го приведоа А.А.(23) од Кичево.
Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Основен суд Кичево поради бегство од Казнено – поправната установа Затвор Идризово, каде што издржувал казна затвор од две години и девет месеци за сторени кривични дела „разбојништво“ и „кражба“.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за доиздржување на казната.

На почеток