Македонија

Мотоциклист прегазил малолетник во валандовско

Прегазен пешак во Битола

На 28.05.2024 околу 13.30 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека во двор на основно училиште во Валандово, мотоцикл, управуван од малолетник од Валандово, удрил во малолетен пешак од с.Пирава, валандовско.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Здравствен дом Валандово.

Увид бил извршен.

На почеток