Медиасет

(Видео) Јелена откри што прави Новак по операцијата, објавено е видео кое привлече големо внимание

Новак Ѓоковиќ по повлекувањето од Ролан Гарос и операцијата на медијалниот менискус на коленото реши да го помине времето со семејството, а неговата сопруга Јелена откри што прават.

Српскиот тенисер мораше да се повлече по победата над Франциск Серундола во четвртото коло и оттогаш одлучи да не се појавува во јавноста.

Првата фотографија од него по онаа на патерици по операцијата покажа дека ужива во неочекувано слободно време со семејството.

Магична свадба и викенд со семејството“, напиша Јелена.

На видеото се гледаат деца како возат велосипед, но има и фотографија со Новак која покажа колку всушност уживаат во овие моменти.

Тие биле гости на свадба.

На почеток