Скопје

Претреси во Скопје: Пронајдена дрога во Карпош и Гази Баба

Пронајдени различни видови дрога при претрес во Штип, приведени две лица

На 11.06.2024 во 22.10 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода М.К.(28) од Скопје затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На 11.06.2024 во 23.55 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Љ.С.(39) од с.Гошинце, липковско, затоа што кај него била пронајдена и одземена бела прашкаста материја. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На почеток