Македонија

(Фото) Автомобил целосно изгоре на автопатот Скопје-Велес

Автомобил се запали на автопатот Скопје-Велес. Според првичните информации, нема повредени лица, а возилото целосно изгорело.

Не се знаат причините за пожарот, а патниците стојат покрај него. Имало краток обид за гаснење, но неуспешен.

Повеќе информации се очеквуаат од МВР.

На почеток