Македонија

Претрес во Свети Николе, пронајдена дрога

Претрес во струшко Лабуништа, пронајдена дрога

На 04.07.2024 во 16.45 часот во Свети Николе, полициски службеници од Полициската станица Свети Николе го лишиле од слобода Н.Ј.(42) од Свети Николе.

При претрес во неговиот дом, извршен по претходно добиена судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и други предмети поврзани со кривичното дело.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

На почеток