Магазин

Таа доаѓа на местото на Кејт Мидлтон да ги додели трофеите на Вимблдон

Брижит, војвотката од Глостер, е именувана како можна замена на церемонијата за доделување на трофејот на Вимблдон овој викенд, доколку Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, не биде достапна поради лекување.

Иако Кејт секоја година го следи Вимблдон од првите редови на трибините, оваа година отсуствуваше од престижното тениско натпреварување, каде наместо нив ги видовме нејзините родители.

Затоа, може да се заклучи дека ниту Кејт нема да учествува во доделувањето на трофејот, поради што не е чудно што организацијата на турнирот најде замена за неа.

Кејт Мидлтон досега оваа година имаше само едно појавување во јавноста на кралската роденденска забава „Trooping the Color“, откако во март објави дека оди на превентивна хемотерапија за рак што беше откриен по големата операција на абдоменот во јануари.

Кенсингтонската палата не ги потврди идните ангажмани на принцезата додека таа закрепнува, а нејзиното изненадувачко пристигнување на роденденската парада на 15 јуни беше објавено само неколку часа порано.

На почеток