Коментари

Апасиев: Функциите и парите јавни, а скандалите на власта приватна работа!?

Професорот Димитар Апасиев, по низата скандали на власта и нереагирањето по нив, реагираше на Фејсбук.

„ На Павле дрогата – ПРИВАТНА РАБОТА!?
На Рашко докторатот – приватна работа!?
На Анѓушев фирмите – приватна работа!?
На Царовска дечкото шо крка тендери – приватна работа!?

А функциите и парите – ЈАВНИ!?
#КакоБеВакаДругари. “напиша Апасиев на Фејсбук.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top