чет. Окт 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Митровски: Време е за рана пензија за Катица Јанева

???

По дозвола на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, бизнисменот Орце Камчев, да го шета светот, иако е осомничен во случајот „Империја“,  не запираат реакциите во јавноста. Камчев беше забележан на европското првенство во ракомет, во Келн, Германија, по што Јанева откри дека му дала позитивно мислење за да добие времен пасош во рок од шест месеци.

Адвокатот Јанаки Митровски вели дека ова е црвен картон за СЈО.

-Глупостивe со давање пасош за едукација се трет голем кикс на СЈО. Задача на првиот човек на СЈО беше да тронка политичко влијаие не се дозволи. Со бејзбол речник three strikes and your out. Време е за рана пензија за Катица Јанева, или истата да се врати во ОЈО Гевгелија од каде што и дојде. А доколку нејзиниот наследник смета дека треба и тој/таа повторно да дозволува очигледно надворешно влијание тогаш се поставува прашањето која е потребата од постоење на специјално обвинителство кога тоа се однесува како редовното. Црвен картон за Катица!, вели Митровски.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close