fbpx
сре. Окт 28th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ОБНОВЕНО) Едно лице загина во сообраќајната несреќа кај селото Климештани

„Едно лице загина и едно е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случи предмалку кај Климештани, Општина Дебрца. Во несреќата учествуваа комбе и автомобил кои директно се судриле“, истакна за Скопје 1 портапаролот на СВР Охрид, Стефан Димовски.

Поради несреќата сообраќајот одреден период беше целосно блокиран во двата правци, поради што се создаде голема колона на автомобили.

Во моментов се врши увид.

 

Напишете коментар