Коментари

Министерот што не се замараше со граѓаните си доби ново министерство, трската си гори, фекалии во езеро, а ние сме хистерични?, прашува Мицковски

Додека Жерновски, Адеми и тоj мртвиот коњ од градоначалник си го шетаат газот до Баку, каде инаку презентираат лажен закон, функционер на нивниот коалиционен партнер си дига дивоградба/пицерија во центарот на Охрид, пишува на својот Фејсбук профил новинарот Ивор Мицковски.

„Дивоградбата со огномет, балончиња и сечење лента, му ја отвара градоначалникот на Струга, криминалец кој додека централните власти донираат 50 мил. евра за општините, тој си купува Ауди од 70 илјади евра.
Си гори трска, си присвојува имот и плажи, и никому ништо.
На се тоа, нашиот сакан и храбар премиер, им ветува на сопственици на дивоградби/хотели, дека ќе се погрижел да се легализира екочудовиштето.
Во Кочани, Швајцарија со донација од 21 мил. франци ни отвара пречистителна станица.
Охрид затвора плажи заради премногу фекалии во езерото. И некој си гомнар од министер без ресор, преварант пар еклселанс, ќе ни кажува дека дивоградбите во Охрид се броеле на прсти, а јавноста била хистерична.
Притоа ветуваа промени, наместо метла, уште една епска превара. Министерот што не се бавеше со граѓаните, и што за загадувањето ни кажуваше дека не сме ние Швајцарија, си доби ново министерство, Министерство за ДУИ, ни помалку, ни повеќе.
И ние сме биле хистерични…“, додава Мицковски.

Кликни за да коментираш

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

На почеток